Anasayfa Sizden Gelenler Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen Hayata

Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen Hayata

Yazar: Ayşe Türkmen

SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN

HERŞEYİ SIFIRLAMAK…

Gücüm var benim, derin sularda inci tanesi aramaya…

Aşktan bahsedebilirim saatlerce…

Yüreğim kanat çırpabilir gücümün yettiğince…

Yaşadığım onca şeye rağmen,

sil baştan başlamaya gücüm var benim!

Yeter ki değecek biri olsun…

Aynen şarkıda geçtiği gibi;

“Bugün sonmuş, son günmüş gibi yaşamak istiyorum.”

Evet son yaşadığım yüksek tansiyon arbedesi ve hayal kırıklıkları bana bunu öğretti.

Hayatta ne yaşarsak yaşayalım, mücadele devam ediyor.

Ve sevgi yoksa, kalp çarpmıyorsa yaşamın bir anlamı yok.

Mutsuz evliliği olan onlarca arkadaşım var, boşanan bir o kadar daha.

Hangimiz daha cesuruz diye düşünüyordum uzunca bir süredir.

Yazılarımda da işledim bunu. Boşananlar mı mutsuz beraberlikleri devam ettirenler mi diye.

Cevap basit ikisi de değil.

Cesur olanlar  hala sevmeyi becerenler.

Hala inci tanesini arayanlar

Hala sil baştan yaşayabilme gücüne sahip olanlar.

Kusura bakmayın ben artık mazi kalıntılarından çıkmak istiyorum.

Sil baştan başlamak hayata…

Eski kocayla uğraşmak mı?parçanmış aile olgusunda çocuk büyütmek mi?

Pöfffffffff umrumda bile değil. Ben kalan hayatımın tadını çıkarmak istiyorum.

Ve buna başladım bile. Dün harika bir yayla çorbası yaptım. Seneler sonra ilk kez. Yeminliydim yapmamaya. Yapmayı denemedim bile aradan geçen 5 senede.

Artık yüzmediğim suların sıcaklığını öğrenmek istiyorum.

Evladımla hayatı yaşamak istiyorum.

Ha sevilmek mi?

Elbette delice sevilmek ama en önemlisi sevmenin tadını aile olmanın tadını artık yeniden yaşamak istiyorum.

Yayla çorbası mı?

Kötü anılarını unuttum gitti.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

12 Yorumlar

selin 28 Nisan 2011 - 12:28

yeniden başlamak…
hepimizin, bütün bu zor süreçleri yaşayan insanların “sil baştan başlamak gerek bazen”
demesi umuduyla…
diğer yazılarınız gibi bu da çok güzeldi….

Cevapla
NEROS 28 Nisan 2011 - 16:41

Harika….Herşeye yeniden başlama kararınızdan dolayı kutluyorum.Yolunuz,şansınız ve kısmetiniz açık olsun.Kuzucuğunla mutlu olmayı hak ediyorsun.

Cevapla
umit 28 Nisan 2011 - 22:25

HAYIRLISI

Cevapla
Meriç Gizem KOYUTÜRK 29 Nisan 2011 - 16:58

İşte bugün duyduğum en iyi haberlerden biri. Aldığınız karara sizin ve kızınız adına inanın çok sevindim Ayşe Hanımcığım. Dilerim bundan sonra her şey gönlünüze göre olur. İlerleyeceğiniz yeni yolda bol şanş ve mutluluklar dilerim…

Cevapla
ayşe türkmen 02 Mayıs 2011 - 12:00

keske diyorum keske yazılar değil yazılanlar güzel olsaydı.

dilerim bizim durumumuzda olanların bundan sonraki şansları güzel olsun.

Cevapla
SMILER 02 Mayıs 2011 - 15:17

Ayşe Hanım, herkes sizin gibi sil baştan başlamak kararını alabilse keşke.Bu kararı alamayan ve mutsuz bir yaşam süren insanları düşündükçe bu kadar güçlü ve azimli olmanızı takdir etmemek mümkün değil.

Cevapla
ayşe türkmen 03 Mayıs 2011 - 06:48

sil baştan başlamak zor değil.
bu siteye yolunuzun düşmesi farklı bir bakış açısının hayatınıza hakim olmaya başladığının kanıtı bence. herkes bu kararı alabilir.
sadece biraz günlük konforunuzundan, rutin alışkanlıklarınızdan bir süre vaz geçmeyi göze alın. yaşın, mevkinin bence hiç önemi yok.

özgür, huzurlu yaşadığım 1 günü bile konforlu yaşadığım yıllara değişmeme inanın. düşünüyorumda yatacak yatağım yoktu kuzuyu alıp çıktığımda Allah insana neler veriyorrrr neler. ama o evde kalsaydım ne vermeyeceğini velerin benden gidceğini çok iyi biliyorum. hiç bir zaman huzurum olmayacaktı mesela. cebimde paramda. şimdi cebimdeki paranın son kuruşuna kadar kızıma harcıyorum vede kendime. paranın nereye kime gittiğini bilmek bile güzel. huzurla kalın

Cevapla
UMİT 05 Mayıs 2011 - 23:10

YAZILARINIZDAN SİZİ TANIDIĞIM KADARIYLA HEMEN SİL BAŞTAN DEMENİZ MÜMKÜN DEĞİL, AYŞE HANIM AMA İNANIN SİL BAŞTAN DEMENİZE BİLE ÇOK SEVİNDİM ARABANIN ANAHTARINI CEVİRDİĞİNİZİ GÖRÜYORUM UZUN BİR YOL VAR ÖNÜNÜZDE ZAMANLA VİRAJLARI GEÇİP DÜZ YOLDA KEYİFLE YOL ALMAYA BAŞLAYACAKSINIZ.AMA SAKİN KAÇ PEDALI VAR DEMEYİN ARABANIN DÜZ VİTESSE 3 OTOMATİKSE 2 PEDALI VAR. MÜHÜM OLAN SİL BAŞTAN DİYEREK YOLA CIKARKEN KULLANDIĞINIZ ARABANIN 3 MÜ
2 Mİ PEDALLI OLMASINA KARAR VERİP ONA GÖRE YOLA CIKMANIZ.

Cevapla
ayşe türkmen 06 Mayıs 2011 - 07:05

sevgili UMIT
sıkı bir takipçim olman; beni ve hayatımı yargılama sürecine girmen aslına bakarsan yazar okur bütünleşmesinin ne demek olduğunu gösteriyor.

yazıları okurken demekki yazarı tanıyor psikolojisine giriyorsunuz.buda yazılarımın içtenliğini gösteriyor. kendi adıma samimi çizgimin algılanması hoşuma gıttı.
ancak sil baştan başlamak liseden çıkıp öğrenimine üniversitede devam etmek gibi birşey değil ne yazıkki. okul değiştirir gibi birden değişmiyor herşey. arada çocuk olunca.
neyse başına gelmeyen anlamaz. zaten biizm çabamız yazılarımızda yaşananları anlatmamız onun için değil mi? anlamayanın aklında ufkunda bir yol açmak. başından geçip yaşayana yalnız değilsin ha gayret demek. araba ve vites olayına gelince kadınları fazla küçümsemeyin derim ben. vites,gaz teferruattır onlar için. onlar hep direksiyondadır.
saygılar

Cevapla
UMİT 19 Mayıs 2011 - 22:22

Sil baştan başlamak gerek bazen ile başlayan yazınıza yaptığım yorumumu anlamadığınızı görüyorum; ben orada ” YOLA CIKARKEN KULLANDIĞINIZ ARABANIN 3 MÜ 2 Mİ PEDALLI OLMASINA KARAR VERİP ONA GÖRE YOLA CIKMANIZ.” gerekli derken hayatınıza bundan sonra kızınız ve sizmi yoksa yanınızda bir 3 üncü kişi olup olmayacağına karar verip vermediğinizi sorduydum. Evet yazıları okurken o yazıyı varsa önceki yazıları bir bütün olarak algılayarak yorumlarımı yapmaya calışıyorum.Yazıları okurken bir gazetenin 4.sayfadaki ufak bir dedikodu haberini değil kişilerin başlarına gelen çarpıklıkları,yapılan hataları,bazı konuları aklımdan ve dilimde zikretmemeyi görmek amaçlı okuyorum.Kadınları kesinlikle kücümsemem nede olsa bizleri doğurup büyümemizde emekleri olanlarda yani Annelerimizde birer kadın dır. Dediğiniz gibi vites,gaz teferruattır onlar için, onlar hep direksiyondadır. Bence oda yanlıştır sizin ne kadar iyi bir şöfor olmanız önemli değildir.Karsıdan gelen alkollü bir sürücü her seyi yok edebilir.

Cevapla
selma 08 Temmuz 2011 - 08:19

sil baştan başlamak zor diyerek başlıyorum,çünkü kendimden örnek vereyim hayata bakış açıp daha da darlaştı problemli evlilik ve problemli boşanma süreci ve oğlumun babaya gidiş günlerinde devam ediyor bu streslerim atamıyorum üstümden hala her hangi bir şey de olmasa bu dönemler çevremdekileri kırıyorum nasıl olacak sil baştan başlamak bilmiyorum .

Cevapla
azi 16 Mayıs 2013 - 13:52

ayse hanim yazinizi.simdi.okudum bende aradan 2 yil gecmis..merak ettim nasilsinizz?

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !