Anasayfa Psikolojik Testler Panik Atak Testi

Panik Atak Testi

Yazar: Editör

Panik atak testi ile panik atak olup olmadığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Soruları cevaplarken yaşadığınız son bir ayı düşünmeniz ve sizin için en uygun olan şıkkı seçmeniz gerekmektedir. 1. Bedenimin herhangi bir yerinde uyuşma ve karıncalanmalar oluyor.
 2. Vücudumda sıcak ve ateş basmaları oluyor.
 3. Çok kötü şeyler olacak korkusu taşıyorum.
 4. Dengemi kaybedeceğim korkusu taşıyorum.
 5. Sinirliyimdir.
 6. Bacaklarımda halsizlik ve titreme oluyor.
 7. Kontrolümü kaybedeceğim korkusunu taşıyorum.
 8. Midemde hazımsızlık ve rahatsızlık oluyor.
 9. Yüzüm kızarır.
 10. Ölümden korkuyorum.
 11. Kalabalık ve kapalı yerlerde yalnız kalmak beni kaygılandırır.
 12. Yersiz korkulara kapılırım.
 13. Nefesim daralıyor.
 14. Çocuklarım eve 15 dakika geç dönse endişelenirim
 15. Evden çıkarsam başıma bir şey geleceğini düşünüyorum.
 16. Bir gün sokakta yürürken fenalaşır ve yardım bulamazsam diye endişeleniyorum.
 17. Dışarı çıkarken mutlaka yanımda biri bulunsun isterim.
 18. Bazen hiç sebep yokken kafama takılan felaket senaryoları beni hayata küstürüyor.
 19. Çıldırmaktan ya da bedenimden ayrılmaktan korkuyorum.
Bu test tanı amacı taşımamaktadır, sadece kişinin kendisi hakkında genel bir fikir edinmesini amaçlar.Bilimsel bir geçerliliği mevcut değildir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 Yorum

Şule 10 Mart 2015 - 15:54

Merhaba, nasıl anlatılır bilmiyorum tek bildiğim şey deli gibi korktuğum. Yaklaşık 1 buçuk ay önce gece hiçbir sebep yokken bacagima bir uyuşma girdi belki geçer diye kalktım iki adım tamamla beraber vücudumda anlam veremediğim bir şey oldu sonradan öğrendim ismi panik dalgasıymış. Ardından nefes alamadım kalbim çok hızlı atıyordu ölüyorum diye çığlıklar atmaya başladım. Annem kalktı ve beni sakinleştirmeye calisti bu panik atak dedi. Ama ben inanmıyordum. Beni koltuğa oturttu ve su verdi. Daha iyiydim. Ancak dislerimin kasılması titreme ve kalbimin atışı geçmemişti. Acayip derecede korkuyordum. Sigara yaktım belki gecer diye kasılma geçti ancak kalbim daha sert atmaya başladı. Ne yapıcağımı şaşırmış durumda hemen acile gittim birsürü teste girdim hiçbir şey çıkmadı. Bi sakinleştirici yapıp yolladılar. Ama yok geçmiyordu. Tekrar gittim. Bu sefer bi serum yaptılar sabaha kadar gözetimde tuttular. Böyle böyle hergünüm acilde geçmeye başladı. Doktorlar benden bıktı diyebilirim. Sonra psikiyatri ye gittim bana 1 mg stilizan 30 draje ve duxet 30 mg verdiler. 5 gün kullandım. Sonra istemedim çünkü kendim başarmak istiyordum. Ancak işler pekte istediğim gibi gitmedi. 1 ayda iki kez panik nobeti yaşadım. Ve geri kalaninda hep korku beklenti içindeydim. Zaman böyle geçerken sürekli internette araştırma yapmaya bunu takıntı haline getirmeye başladım. İlk başlarda kalp krizinden felç olmaktan kör olmaktan korkan ben şimdi de şizofreni olmaktan korkuyorum. Sanırım oldum da. Sadece internette okuduğum belirtilere dayanarak koydum teşhisi. Aslında halisilasyon filan yok. Ama iki gündür yani internette sizofreni yi araştırdığımdan beri gerçeklerden şüphe duyuyorum. Bi ses olsa sende duydunmu birsey görsem sende gördünmü diye onay bekliyorum insanlardan. Teyzem ağır şizofreni hastası. Benim yaşlarımda olmuş. Bunun etkisi olurmu ? Şizofreni den korkmak şizofreni yapar mı ? Yani zorla kendine dayatmak olmuş gibi hissetmek ve gerçekten şüphe etmek kendinden şüphe etmek şizofreni yapar mı ? Kendi kendime konuştuğum anlar oluyor yakalıyorum kendimi. Yada garip haraketlerim bunlar beni çok korkutuyor. Lütfen yardım edin. Ne bi ses ne bi görüntü var. Ama napıyım. Korku işte.

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !