Anasayfa Boşanma Davası Karı-koca kavgalarında bir ilk

Karı-koca kavgalarında bir ilk

Yazar: Editör

Bursa’da boşanmak üzere olduğu eşinin evine yaklaşmama yönünde “tedbir kararı” bulunan ve tehdit mesajı attığı iddia edilen kişiye, Aile Mahkemesi tarafından 3 gün hapis cezası verildi.

kari-koca-kavgalariMerkez Yıldırım İlçesi’nde oturan Cuma Günay (33) ve eşi Nirgül Günay (29) ‘şiddetli geçimsizlik’ gerekçesiyle boşanmak için mahkemeye başvurdu. Çiftin 6 yaşındaki kızının velayeti anneye verildi. Yargılama sürecinde mahkeme, Nirgül Günay’ın savcılığa yaptığı şikayet sonucu eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle Cuma Günay için eve yaklaşmaması konusunda tedbir kararı aldı. Bu süre içerisinde iddiaya göre eşine cep telefonuyla tehdit mesajı gönderdiği öne sürülen Cuma Günay’a, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında verilen tedbir kararına aykırılık suçundan 3 gün hapis kararı verildi. Polis tarafından yakalandıktan sonra adliyedeki işlemleri tamamlanan Günay tutuklandı.

“TEK SEBEBİ ERKEK OLMAM”

Cuma Günay, kendisinin de saldırısına uğradığı eşi ve ailesi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ancak beklediği sonucu alamadığını söyledi. Günay, şu iddialarda bulundu:
“Yaptığım müracaattan, çok komik bir karar verildi. Ben talep etmeme rağmen, hakkımda evden uzaklaştırılmam yönünde karar çıktı. Beni darp eden eşim hakkında sırf kadın olduğu için takipsizlik kararı verildi. Mahkeme eşimin kardeşi ve babası yönünde soruşturma başlattı. Eşim bana sürekli mesaj göndererek hakaret ve tehditte bulunuyonrdu. 6 aylık süreçten sonra kendimi tutamayarak ona ‘İşimle ilgili uğraşma. Savcılık, mahkeme buna göz yumuyor ama benim de bir sabrım var’ yazılı bir mesaj attım. Bu mesajdan dolayı gıyabımda, görmediğim bir mahkeme tarafından yargılandım. İtiraz hakkım olduğu halde tutuklandım. İki haftalık sürem olmasına rağmen itiraz edemiyorum. 3 gün hapis yatmam gerekiyor. Bu, nasıl bir adalet, nasıl bir yargı pek anlamış değilim. Bunun tek sebebi erkek olmam. Tek sebebi baba olmam. Başka hiçbir şey değil.”

“YASA ERKEKLERİ HEDEF HALİNE GETİRDİ”

Karşısında sadece kadınları ilgi alanı olarak gören bir adalet mekanizması olduğunu söyleyen Cuma Günay, 6284 sayılı yasanın, sadece erkekleri hedef haline getirdiğini, basit nedenlerle işlemedikleri suçlardan dolayı iş, ev, çocuklarından olarak cezaevi ve karakollarla karşılaştıklarını savundu.

“YILLARCA ŞİDDETE MARUZ KALDIM”

Eşinin hakkındaki iddiaları yalanlayan Nirgül Günay ise kendisi ya da ailesinin, eşi Cuma Günay’ı dövmediğini söyledi. Nirgül Günay, eşinin sürekli eve gelerek kendisini rahatsız ettiği için tedbir isteminde bulunduğunu, kendisini tehdit ettiği için yaptığı şikayetler üzerine birçok dava açıldığını anlatırken şöyle konuştu:
“Yıllarca uyguladığı şiddete maruz kaldım. Beni defalarca aldatmasına rağmen sabrettim. İki medeni insan olarak yollarımızı ayırmaya karar verdik. Fakat beni ve ailemi tehdit etmeye devam etti. Son mesajında beni gelip öldüreceğini söylüyordu. Ben de mahkemeye başvurdum. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Böyle bir karar verilmemiş olsa, ne çalıştığım işime gidebilir ne de kapıdan dışarı çıkabilirdim. Erkekler hayatını sürdürebiliyor ama kadınlar hep şiddete maruz kalıyorlar.”

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

4 Yorumlar

BİLAL PİLAVCI 15 Ocak 2014 - 20:34

YAZIK KADINLAR HEP ERKEKLERİ SİDDET YANLISI OLARAK GÖRÜYORLAR NEDENSE KENDİLERİ SANKİ HİÇ SUÇLU DEGİLLER ADETA YERYÜZÜNÜN MELEKLERİ CENNETTE YAŞIYORLAR SANKİ EVET TÜRKİYEDE ERKEGE KARŞI TÜRK KANUNUNDA BİR DÜŞMANLIK VAR BEN KATILIYORUM YARGISIZ İNFAZA KARŞIYIM HİC BİR KİŞİ KURUM VE KURULUSUN HAKKI YOK SUCU TAM DELİL VE İSPATI İLE OLMADAN CEZA KESMEYE EVET ÇOÇUK VEKALET OLARAK ANNEYE VERİLİYOR BUNUDA KADINLAR BİR SİLAH OLARAK KULLANMAYA ÇALIŞIYORLAR YANİ ÇOÇUGUN DEGERİ İLE KENDİLERİNİ DEGERLENDİRİYORLAR EVET BOŞANMIŞ OLABİLİRSİNİZ BAZI KADINLAR BOŞANMADA ÇOÇUKLARI KENDİLERİNE ALDIKLARINDA ÇOÇUGU BABAYA KARSI DÜŞMAN KİN VE NEFRETLE YETİŞTİRİYORLAR GÖSTERMEK İSTEMİYORLAR ADETA BABAYA ÇOÇUK GÖSTERİLMEYEREK 2İN Cİ BİR HUKUKSUZ KADIN HUKUK ÇIKIYOR CEZA KESMEYE KANUNDA AYDA 1 VEYA 2 KERE GÖRME HAKKI VERİLİYOR BABAYA KİM HAKKI VAR BUNA BENCE VEKALET ORTAK OLSUN YADA BOŞANMAK İSTEYEN KİMSE BOŞANMAK İSTEMEYENIN HAKKIDIR HER TÜRLÜ HAK HUKUK MADDİ VE MANEVİ KAZAN ÇOÇUGUN VEKALETİ DOGRUSUDA BUDUR ÇÜNKÜ EVLENİRKEN RESMİ OLARAK BİR İMZA ATILIYOR KANUN KAPSAMINDA İYİ VE KÖTÜ GÜN İÇİN BİR ÖMÜR BOYU AYNI YASTIKDA KOCAMAYA DİYE AMA NEDENSE BU İMZA HİÇ KAYDA ALINMIYOR YA EVLENDİRME KANUNU YANLIŞ YADA BOSANMA KANUN YANLIŞ ÇELİŞKİLİ NERDE KÖTÜ GÜN DOSTU ZORA KALDIMI BEN BOŞANIYORUM ESKİDEKİ İNSANLARIN KADIN VE ERKEKLERİN CANI CAN YUVASI YUVA DEGİLMİYDİ HERTÜRLÜ ZORLUKLARA GÖGÜS GERMİŞLER KADIN NASIL OLSA MAHKEMEYE VARMADAN BEN HAKLIYIM ZİHNİYETİNDE DEVLET KADINDAN TARAFINDA NASIL OLSA ÇOÇUGU BANA VERİYOR ÇOÇUGA NAFA BANA NAFAKA 3 GÜNLÜK KADINLIK YAPIYORUM ERKEGİN KAZANDIGI BÜTÜN MALI MÜLKÜ PARAYI YARI YARIYA BÖLÜYORUM NİYE DURUYUMDA KAHIR ÇEKİYİM ZİHNİYETİNİ VERİYOR DEVLETİN KANUNU BAYANA ŞİDDET BOŞ LAF O ŞİDDET DİYE ONÜMÜZE KANUN ÇIKARANLAR BİR NUMARA MECLİSTE ŞİDDET UYGULAMIYORMU PEKİ ORNEK DEGİLLERMİ AF EDERSİNİZ HOCA SEY YAPARSA CUMAAT NE YAPAR BİLMEM tabi böyle hak ve hukuk yanlı olarak verilirse bir kişi yasatılır diğer kişi oldürülürse boşanma artar erkek kanunda yerini ve hakkını bulamayınca kendi kanunu uyguluyor boşanmada erkegi suca tesvik eden iten devletin yasa ve kanunların mahkemelerin ta kendisi aslında kadına şidedti erkek tarafından devletin ta kendisi yapıyor çıkarılan taraf kanunlarla. kadın polisden yardım istedimi herkes seferber oluyor savcısından hakiminden polisinden devletinde ama kadın çoçuk göstermiyor suc işliyor erkek polise savcıya mahkemeye hakime gidiyor bir işlem yapılmıyor o zaman bu erkek ne yapacak söyleyin bana ben cahilim anlıyamıyorum

Cevapla
fatma uzumcu 29 Ocak 2015 - 16:48

Kadini kadin yapan erkektir,kadini asagalarsan,insan yerine koymazsan ,aldatirsan deger vermezsen ,el ustunde tutmazsan sen erkek dedigimiz sahsiyet herseyi hakkedersin dirdirida aldatilmayida ilk once erkek esine sahip cikacak kadini basinin ustunde tasiyacak ki karsiligini alacak.

Cevapla
ramazan 31 Mart 2015 - 22:14

Peki evlilikte aynı evde ayrı ayrı yatakta yatması doğrumu tabiki bana göre cok yanlış şu an türkiyede kadınların yüzde%30 erkekle aynı yataği paylaşmıyor ayrı yerde yatıyor tabiki bahanelerde var gerek sen horluyosun gerek oda burası bana cok soğuk geliyor gerek çocuk var bunlar bahane çocuk odası diye bir şey var çocuk orda yatar tamam bir süreline çocukla yatsın ama erkeğide ihmal etmesin sen diyosun erkek kadının başı tacı diyosun aynı yatakta ayrı yatan kadını erkek nasıl başının tacı yapıcak ben bir çok insan gördüm anlatanıda gördüm ben eşimle ayrı yatıyorum diyor hatta 6yıldır evlilik kutsal bir hazinedir o kadın erkekten ayrı bir yerde yatıorsa o evde huzur mutluluk ve bereket olmaz evlilik soğuma aşamasına gelir iki insan birbirini istemeden kırar ama burda erkek haklıdır buda tartışmalara kavgalara neden oluyor ve sonu ne yazıkki iki insanın birbirinden soğumasa vede ayrılmalarına sebeb oluyor evlilikte ayrılıklar bu şekildede noktalanıp bitiyor hangı insan sevdigini yattıgı yerde birbirine sarılarak istemezki iki insanın birbirine sarılıp uyuması kadar güzel bir şey varmı aynı evde ayrı ayrı yatan insanlari şiddetle kınıyorum.

Cevapla
bulent germiyanoglu 22 Ağustos 2015 - 15:05

Bu saçma sapan pozitif ayrımcılığın adalet sizce kullanılması biz erkekleri çok güç duruma düşürmüştür .Hukuk devletinde böyle saçma sapan şeyler olmaz .Kas yapacağız derken göz cikarfdilar .Karımyalan beyanla ispata lüzum olmadan benim için altı ay uzaklaştırma aldı. Polisler bile inanmadilar ona ama hakim tak diye uzaklaştırma kararı çıkardı .Neymiş efendim kadın cinayetleri sebebiyle. Söyler misiniz hangi muz cumhuriyetinde başkalarının suçunu başkasının üzerine atarlar .Hukukun da içine etmişsiniz helal olsun .Kızımı üç aydır görmüyorum buna sebep olanların gitlerinden kanun uyduranlarin Allah belalarini versin .

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !