Anasayfa Evlilik Psikolojisi İstanbul Psikolog

İstanbul Psikolog

Yazar: Editör
İstanbul Psikolog

İstanbul Psikolog

Hayatta bizi zorlayan bir çok olay ve duruma karşılık çok çeşitli tepkiler verebiliyoruz. Bu tepkilerin en olumsuzları psikolojik rahatsızlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Genetik yatkınlık, kişilik, sosyal çevre vs. gibi etkenler nasıl bir psikolojik rahatsızlık geçireceğimizin belirleyicileri olabiliyor. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde sosyal çevre ve çevresel koşullar gündelik yaşamda daha çok zorlayıcı unsur içeriyor. Ortaya çıkan çeşitli psikolojik rahatsızlıklar karşısında İstanbul psikolog yardımı almak bir zaruret halini alıyor. Bazılarımız duygudurum bozukluğu olarak çökkünleşebiliyor, depresif belirtiler sergileyebiliyor. Bu durumda İstanbul psikolog desteği alınması gerektiği gibi, kimimiz aşırı kaygılanarak kaygı bozukluğu yaşayabiliyor, hatta panik atak diye bilinen panik nöbetler geçirebiliyor. Bu durumda da İstanbul psikolog desteği alınması gerekiyor.

Bazılarımızda takıntılı düşünce ve davranışlar sergileyebiliyor ki bu duruma literatürde obsesif kompülsif bozukluk deniyor. Kısaca OKB bulunan ikişlerin de mutlaka İstanbul psikolog yardımı alması gerekiyor. Depresyon, kaygı bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk gibi hayatımızı zorlayan daha bir çok rahatsızlık durumunda uzun zamanlar bekleyip zorlu bir yaşam sürmek yerine İstanbul Psikolog’a  başvurabiliriz.
Sadece bireysel şikayetler için değil ailevi veya diğer toplumsal sorunlar için de İstanbul psikolog sorunların daha rahat bir şekilde çözüme kavuşturulması için destek olabilecek bir başvuru merciidir. Doğrudan ilişki sorunları yaşanabileceği gibi, bireysel şikayetlerin ilişkileri olumsuz etkilemesi sebebi ile de yolunda gitmeyen ilişkiler için İstanbul psikolog desteği alınabilir. Bilinmelidir ki insan psikolojisi çok karmaşık yapısı itibari ile bir sorun asla bir sorun olarak kalmaz ve başka sorunlara da çözülmediği takdirde yol açar. Bu sebeple psikolojimizin iyi olmadığını hissettiğimizde, hayatımızı eskisi gibi idame ettiremediğimizi gözlemlediğimizde İstanbul psikolog desteği alarak hayatımızı yine eski akışına kavuşturabilir, sorunlarımızı çok daha kolay bir şekilde çözebiliriz.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !