Anasayfa Boşanma ve Çocuk Boşanmış babalara “çocuk” müjdesi

Boşanmış babalara “çocuk” müjdesi

Yazar: Editör

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, uzun süredir seslerini duyurmaya çalışan boşanmış babaların çocuklarını görme konusunda yaşadığı mağduriyetlerinin giderilmesi için düğmeye bastı. Şahin’in talimatıyla bakanlık bürokratları, çocukların icra daireleri aracılığı ile görülmesi uygulamasından vazgeçilmesi için Adalet Bakanlığına başvurdu.

2004 S.lı İcra ve İflas Kanunu MADDE 25
ÇOCUK TESLİMİ:
(Değişik: 3/7/1940 – 3890/1 md.)

Çocuk teslimine dair olan ilam icra dairesine verilince icra memuru 24.maddede yazılı şekilde bir icra emri tebliği suretiyle borçluya yedi gün içinde çocuğun teslimini emreder. Borçlu bu emri tutmazsa çocuk nerede bulunursa bulunsun ilam hükmü zorla icra olunur.

Çocuk teslim edildikten sonra diğer taraf haklı bir sebep olmaksızın çocuğu tekrar alırsa ayrıca hükme hacet kalmadan zorla elinden alınıp öbür tarafa teslim olunur.

ÇOCUKLA ŞAHSİ MÜNASEBET TESİSİNE DAİR İLAMİN İCRASI:
MADDE 25/a.

(Ek: 18/2/1965 – 538/15 md.)

Çocukla şahsi münasebetlerin düzenlenmesine dair ilam hükmünün yerine getirilmesi talebi üzerine icra memuru, küçüğün ilam hükümleri dairesinde lehine hüküm verilen tarafla şahsi münasebette bulunmasına mani olunmamasını; aksi halde ilam hükmünun zorla yerine getirileceğini borçluya 24.maddede yazılı şekilde bir icra emri ile tebliğ eder. Bu emirde ilam hükmüne aykırı hareketin 341.maddedeki cezayı müstelzim olduğu da yazılır.

Borçlu bu emri tutmazsa ilam hükmü zorla yerine getirilir. Borçlu alacaklının şikayeti üzerine ayrıca 341.maddeye göre cezalandırılır.

ÇOCUK TESLİMİNE VE ÇOCUKLA KİŞİSEL İLİŞKİ KURULMASINA DAİR İLÂMLARIN İCRASINDA UZMAN BULUNDURULMASI:
MADDE 25/b.

(Ek: 17/7/2003-4949/7 md.)

Çocukların teslimine ve çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair ilâmların icrası, icra müdürü ile birlikte Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından görevlendirilen sosyal çalışmacı, pedagog, psikolog veya çocuk gelişimcisi gibi bir uzmanın, bunların bulunmadığı yerlerde bir eğitimcinin hazır bulunması suretiyle yerine getirilir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

34 Yorumlar

babür ceyhan 26 Kasım 2012 - 14:04

GERÇEKTEN BU İŞTE EMEĞİ GEÇENLERE ÇOK TEŞEKKÜR SADECE KADINLARIN HAKLARININ GÖZETİLEREK BABALARIN YOK SAYILMASI OLSA OLSA BİR TEK BU ÜLKEDE OLUR. DİLİYORUM BU YANLIŞ UYGULAMA DÜZELİR.

Cevapla
hüseyin BAHADIR 11 Aralık 2012 - 22:26

aile bakanı fatma ŞAHİN yaptığı bu çalışmadan dolayı kendisine teşekkür ederim babaların nasıl bir sıkıntıdan kurtardını ve çocuklarıyla aralarını daha bağların sıkı olacağını düşünüyorum kendisine şükranlarımı sunarım çalışma hayatında başarılar dilerim.

Cevapla
Ahmet 24 Aralık 2012 - 13:14

Sayın bakanımızın yapmış olduğu bu çalışma takdire şayan bir çalışma.mademki kadın – erkek eşitse neden bizler evlatlarımızı icra ,poli,asker nezaretinde alıyoruz.neden icraya o kadar para yatıracağımıza çocuğumuza harcasak bence de daha mantıklı.
teşekkürler bakanım.

Cevapla
ezilen erkek 30 Aralık 2012 - 22:20

pozitif ayrımcılık adaletsizliktir.. çünkü kadın erkek eşit. eşit olan şeyde ayrımcılık adaletsizliktir.

Cevapla
şeker 09 Ocak 2013 - 00:57

yeni çıkartılan kanun aileleri yıkıp ocakları söndürüyor nasılmı kendini akıllı zanneden evin hanımı çevreden ve kulaktan duyduğu kanuna güvenerek en ufak tartışmada 155’e bir telefonla polisi çağırıyor olmadık iftiralarla aile reisini suçlayıp 6 ay evden uzaklaştırıyor ve evde ne varsa alıp götürüyor hali ile tüm çocuklar anne etkisi altında olduğu için baba aleyhine şahitlik yapıyor eli kolu bağlanan baba çaresiz devletten ümit beklerken iftiralarla para ve hapis cezası ilede karşı karşıya kalıyor, anlayacağınız aile babanın denetiminden uzaklaştırıldıkça felaketlerle karşı karşıya kalıyor polis ve adli birimler dahil annenin ağzından çıkacak mesnedsiz suçlamalara göre delilsiz belgesiz hareket ediyorlar, aile reisi suçlamaların yersiz olduğunu ispat etmek durumunda bırakılıyor, Türk örf adet ve gelenek yapısına aykırı bu kanun aileyi güvenceye almak bir yana beraberinde pek çok yuvanın yıkılmasına dağılmasına neden oluyor, mahkemelerdeki artan şikayet olaylarının arkasında ailelerin kasıtlı aile reislerini evden uzaklaştırmak için tezgahlanan komploları yatıyor. Kadın hakkı diyerek erkekleri etkisizleştiren ve aile reisliği müessesesini yok eden kanun kadını erkeğin üzerinde baskıcı ve yok edici konuma getirmiş, çocuklar başı boş ve denetimsiz annenin insafına terkedilmiştir. Kellesi koltuğunda çalışan baba iftiralarla bir telefonla ailesini çocuklarını ve evini kaybetmektedir, aileyi koruması gereken kanun aileleri devlet eli ile yok etmektedir. Eli kolu bağlanan aile reisi şuurunu yitirmekte ya ailesine sahip çıkamamakta, veya ipin ucunu bırakıp çıkmamakta hatta cinayetlere varan tedhiş eylemlerine baş vurmak zorunda bırakılmakta. sebebi ise kadına şiddeti önleyen yasadaki açıklar, aile reisliği müesseseni yok eden kanun aslında aleleri yok ederken toplumda dalga dalga yayılarak türk toplumunu tehlikeye atmaktadır. Ciddi vakalar hazara alınarak küçük tartışmalarla aileler arasına uçurumlar konulmamalıdır, gerektiğinde karakola savcılığa mahkemeye yansımadan psikolog ve aile hekimleri gözetiminde sorumlu oldukları ailelerin durumları önceden tespit edilerek psikolojik yardım ulaştırılmalı ve ailelerdeki çarpıklık ve tartışmalar kavgalar bilimsel olarak önlenmeli ve yuvaların yıkılmasının önüne geçilmeli Mahkemelerdeki gereksiz dava duruşmalar ortadan kaldırılmalı ailelere ikinci şans yeniden verilmelidir, kısaca bu kanun ya kaldırılmalı veya teferruatı ile yeniden gözden geçirilmelidir. Toplum için tehlike yüksek seviyelere ulaşmadan önlem alınmalıdır aksi takdirde her türlü olumsuz vakaya yer yer rastlamak kaçınılmaz olacaktır sorumluluğu vebali aileden sorumlu bakan ile hükümettedir.

Cevapla
skyfall 12 Şubat 2013 - 13:46

Yasadaki hataları farketmiş tek kişi değilsiniz, tespitleriniz çok doğru. uzaklaştırma yüzünden mağdur olan, gidecek yeri olmadığı için parkta yatan erkekler de vardır.(bu gerçektir) Kadınlar kanununda verdiği açıkla, bir dilekçe ile bu kararı aldırabilmekte. Hakim bu kararı vermek zorunda, seçeneği yok…

Cevapla
selami ileri 29 Mart 2013 - 18:38

tek kelime ile adaletsizliği mükemmel anlatmışisınız bende madurlardan biriyim.teşekkür ederim açıklamanıza

Cevapla
GARİP 09 Mayıs 2013 - 13:00

tamamen katılıyorum. kanunlar bunlar iken biz hangi platformda hak arayacağız.

Cevapla
history75 12 Mayıs 2013 - 08:04

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapmak demek, erkeklere negatif ayrımcılık yapmak demektir. Halbuki kanunlar önünde herkes eşit olmalıdır.
Bir kadın herhangi bir işte çalıştığında vergisini devlete veriyorsa, bu kadın eşinden boşandığında da nafakayı devletten almalıdır. Boşanma sonunda kadına nafaka ödenmesidir pozitif ayrımcılık. Yoksa bir insanın geçim yükünü bir başka insanın sırtına yüklemek adil değildir. İnsan haklarına aykırıdır.
Kimse kusura bakmasın ama bir hafta evli kaldığın bayana bir ömür boyu nafaka ödemek akıl mantık işi değil. Kadının hayatında bir haftada ne değişmiştir ki ömür boyu erkeğin bakımına muhtaç hale gelmiştir?

Cevapla
history75 12 Mayıs 2013 - 08:13

Bir başka sorun da boşanma davasında kadının mı, erkeğin mi kusurlu olduğu. Erkek, kadın ile aynı oranda kusurlu olsa bile ömür boyu yoksulluk nafakasına mahkum ediliyor. İkisi de suçlu ama cezayı çeken erkek oluyor her seferinde. Kadının yaptıkları yanına kar kalıyor. Hani eşitlik. Kadın niye ceza almıyor?

Cevapla
iş bu noktaya geldiğinde 16 Mayıs 2013 - 09:18

evet bende bu sorunlarla uraşıyorum mor çatı gibi kuruluşlardaki kadınlar evine eşine geri döndüğünde mor çatı gibi kuruluşlar kendilerini yenik hissediyorlar kadın boşanmayacaksa bile onların elinde canavara dönüyor
artık iş paraya dönüyor ordan sonrası zaten geri dönüş yok karınızın sevdiğiniz tarafları olsa bile çektiklerinizi hınçla düşünmeye başlıyorsunuz işin acı tarafı eşinin mor çatı rüyasından uyandığında etrafı boş her uzanan eli tutmak zorunda kalıyor kandırılmaya müsait biri haline geliyor işn içinde çocukta varsa bir baba olarak elinizden bir şey gelmiyor yasalar babaya acımasız

Cevapla
Melike 12 Haziran 2013 - 21:38

1hafta evli kalan çiftler boşandığında, erkek kadına ömür boyu nafaka ödeme cezası alıyor. Her iki tarafta aynı sorumluluğa sahipse boşanmada, neden erkek ceza alıyor.kadın cezalandırılmıyor? Sorusuna, çünkü; kadın boşanmadan sonra tekrar evlenebilmesi bir erkek kadar kolay olmuyor, zaten evlenirse de ödenen nafaka kesiliyor. Toplumdaki ne kadar da kadın erkek eşit haklara sahip denilse de toplumun boşanmış erkek ve kadına bakış açıları farklı. Bu toplumsal yargıları da unutmamak lazım..

Cevapla
erol bal 23 Ağustos 2013 - 04:19

evet eşıtlik felan hikaye söylediklerinizi aynen yaşıyorum 1yıldir çocuklarımı göremiyorum sebeb nafaka diğeri nafakayı veremeyen baba polis icra memuru ve psıkolog bunlarla göreciğimi avukatı söylüyor ve bunlara 300 tl 15 günde para öde ben bunlarla çocuklarımı bu şekilde görüp psikolojisini bozamam oraya ödencek parayı çocuklarıma harcarim .resmi görüş günlerımde avukatı arıyo kapılarına gidip zili çalmıcam telefon numaraları yok çocuklarında ıptal ettiler ee sonra en ufak konu mahkeme karakol yeter artik bu dengeyi sağlayamazsa kanunlar herkez kendi kanunu uyguluyo gazete tvlerde cinayetler kaçırmalar ve çıkmaz sokak intaharlar.saygilar

Cevapla
osman birol 07 Ocak 2014 - 23:07

Bu durumun yasanmasina kim sebep olduda tesekkur edip duruyorsunuz…olmasi gereken neyse onu gec yapmaya calisiyor. 4 yildir elimde mahkeme karari var ama cocugumu goremiyorum. Ustelik ne zaman almaya kalksam icra yoluyla karsi taraf savciliga bi dilekce veriyor ve bizi oldurecek diyorlar birde koruma karari cikartiyorlar. Ondan sonrada kalkiip kadin cinayeti haberinden bahsederler. Arkadaslar durmunuzu bakan sahinin anlamasi icin. Once bosanmasi lazimki anlasin evlatin ne oldugunu. Yarin yine a basvuracam.dunyanin parasini yatiracam ve yine goremiyecegim. Bimeride aile bakanligida hikaye. Yazmadigim kurum kalmadi .erkeklere adeta savas ta acsaniz. Icindeki evlat acisini silemeyeceksiniz…

Cevapla
osman birol 07 Ocak 2014 - 23:16

Icra birimleri uzerinde turk milleti adina yazan mahkeme kararini ayaklar altna nasialabilbirhukukskandali degilmidir. Varmi boyle bisey. Baba ile cocuk rasinda kisisel iliski kurulmasi diye ibate yer alirken icra krizi yuzunden 4 yildir goremiyom cocugumu. Bunun icinmi tesekkur edecem sahine.. yariyil tatilinde yine almam gerek ama. Suan mahkeme adliye icra geziyorum. Bakalim bu defa ne bahane uretecekler…

Cevapla
osman birol 07 Ocak 2014 - 23:19

Haktan adalrtten bahsedipte alakasi olmayan babamda olsa ahirette alacam hakkimi…

Cevapla
osman birol 07 Ocak 2014 - 23:29

Biz bu ulkede esitligi ayakkabi kutularina dolar saklayanlardan ogrenmedik. Yeni bakan gelir gelmez. Sahinin izinden gidecegim diyor. Yani ucun ustune bes katacak anlasilan.hersey kirmizi koltuktan ne hos gorunuyor degilminnn. Burdq millet parasi olmadigi icincocugunu goreremiyor.aile bakanligi aileyi dagitmaz,ailenin haklarini korur sayin bakanlik mensuplari…

Cevapla
Üzeyir Özyurt 10 Temmuz 2014 - 00:20

benim haberim yoken hanim boşanma davası açmış bisürü ifra ile hakim bayan beni tanımadan 3 4 5 yaslarindaki çocuklarimda 1 ay uzaklaştırma aldim 10 gün sonra haberim oldu .bu nasil iş adalet anlamadım hanim kendi dikine gidrn biri .birde konplocu bi hanim avkat bulmuş 6 yıllık kocayi dinlemez 6 günlük avkatini dinler ve piskolojik sorunlari var.adalet nerde?

Cevapla
Ali Rıza GÜNEŞ 01 Ağustos 2014 - 21:27

eşim cocuğumu göstermiyor ve sırtını resmen devlete dayamış biçimde işine geliyosa böyle gelmiyosa icra dairesi orda diyebiliyor. BEN BİR BABAYIM. 7 AYLIK BİR OĞLUM VAR VE SADECE 2 KEZ 2 SAAT GÖREBİLDİM. HAK ADALET BUMU???? YARGISIZ İNFAZDAN BAŞKA HİÇBİRŞEY DEĞİL. DURUMUM OLMADIĞI İÇİN ÇOCUĞUMU GÖREMEMEM TÜRKİYEDEKİ ADALETİ TEKRAR GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR. TEKRAR SÖYLÜYORUM BEN BİR BABAYIM…

Cevapla
cihanhir yanardag 24 Kasım 2014 - 12:02

Aile adina birçok felakete imza atan kişi zamanın bakani fatma sahindir. Kendisi çocuğunu bir gun göremese aceba ne yapardi. Aile adina biseyle yapayim diye eline yüzüne bulastiran yine sahindir. Kalkipta su şahsa teşekkürler minnetler sunmanin anlami yok. Çocuk görmek için bile para ödeyen bi hukukunun var. Dahadi varmi.

Cevapla
cihanhir yanardag 24 Kasım 2014 - 12:06

Agzinizi acip allah kitap dersiniz sadece… Allaha hesap veremezsiniz sahin ve saz ekibi… Türkiye deki birçok kadin cinayetinden en az zanli kadar dizinde katkiniz olduğunu biliyormusunuz ? Türkiye de çocuk göremeyen 19.000 kişi var. Sen bu isi yüzüne bulastirdin. Şimdide antepibatirmaya defolup gittin.

Cevapla
ekrem tanrıkulu 13 Aralık 2014 - 00:03

kadına verilen ayrıcalık sonucu bazı ayı gözü dönmüş diyebileceğimiz boşanmış erkekler canileşiyor. halbuki kadın erkek demeden insan olarak ve ikisinin de 2. evlilik yapasıya kadar birbirlerine maddi borçlu olacagı bir sistem olsa böyle felaketler olmaz. günümüz aile bakanının yanlış yorumları ve kadınları savunmalarından kaynaklı bir durumdur bu canileşmeler. erkeklerin ezile ezile bir canavara dönüştürülmesidir aslında bu durum

Cevapla
mağdur baba 06 Şubat 2015 - 17:41

turkıyede kı kadın cınayetlerinin sebebi kadına yapılan pozıtıf kayırmadır erkek öcü değildir kadın haksızken haklı bulunuyorsa yaptığı yanına kar kalıyorsa baba nafaka verdiği halde cocugunu göremiyorsa üstüne üstlük çocuk babaya karsı dolduruluyorsa erkek te sabır tası değil bu hukuktakı yanlış bır an önce değişmelidir

Cevapla
ramazan 30 Mart 2015 - 19:36

Zaten devlet çocuklari hep annelere veriliyor anneler çocuklara daha iyi bakabiliceni düsünüyor sonra Olan hep erkeklere oluyor hep babalara oluyor sefasını kadınlar cefasini erkekler cekiyor bu kadınlar hiçmi düsünmüyor acaba çocukları hiçmi özlemiyor allah hiç bir babaya evlat hasreti ve evladından yoksun etmesin

Cevapla
emre meriç 28 Nisan 2015 - 08:11

yıl olmuş 2015 kanun çıkacak öyle mi?
Bırakın bu işleri, ülkede boşanmalar patladı, kadın ölümleri patladı, neden acaba bir düşünün.
erkeğin elini kolunu bağlayıp dinden imandan çıkarınca mı eşitlik oluyor?
yıllarca oku emek ver bir iş güç sahibi ol tamam da sonra kansızın biri kadın olduğu için ortak olsun sana. evladını alsın vermesin yıllarca aramasın sormasın paranı yesin çatır çatır, çocuğunun hasretiyle baba da kafayı yesin, para uğruna annelik rolü üstlenen dişi canlı evladıma iyi bakıyor mu? ben pek ihtimal vermiyorum zaten bu bitiriyor insanı .

KADIN HAKKI DEDİNİZ hayat hakkını ezdiniz KABUL EDİN..

Cevapla
Yahya Çelik 03 Temmuz 2015 - 09:51

Türkiyede yaşıyoruz, isviçre medeni kanunlarıyla “medenileşiyoruz”. diyecek hiç bir şey yok.
Eşimde pasaportumu alarak kavga çıkardı, polis karakol derken, tehdit ettiğim için kamu davası açıldı. E tabi 7 saat sonra iş için yurtdışına uçuyorum sen pasaportuma el koy… söylenecek bir şey yok.
Daha sonra uzaklaştırma çıktı. 3-4 gün arabada yatmak zorunda kaldım.
Kadına sığınma evi sunuyorsun. Erkeğe seve seve.git diyorsun. Sırf eşimin kaprisi yüzünden çocuklarımı uzun süre göremedim, akrabaları falan aracı yaptım, öyle çocuklarımı gördüm.
Diyecek hiç bir şey yok. Allah her şeyi biliyor. Bu kanunları çıkaranlarıda ve başımıza bela edenleride biliyor.
Boşanmış babalarda çocuklarını icralık mal gibi para ve memur ile görebiliyor. Bu iş mi? Adalet mi? Kanun mu? Bu parayı verebilecek kaç kişi var, hem nafaka öde, hem çocuklara nafaka öde, hem malın mülkün varsa yarını al, kusurluysan tazminat öde, sonra üzerine çocuklarını görmek için tekrar para öde… Allah biliyor!

Cevapla
musa GÜLER 07 Temmuz 2015 - 18:45

burda insanlar bir şey yapmaya çalışıyor ama boşuna avrupa ınsan haklarına neden gıtmıyorsunuz devlete bunun bedelını ödemek zorunda kımsenın magdurıyetı umrunda degıl vekaletı alan malı kötüyor TEK çare AİHM gıtmek VE ayrıca avukat ve tercuman tutmanıza gerek yok maddı durumum yok demenız yeterli dosyaların fotokobılerını çekip özellikle bir avukata yazdırın dilekçeyi uzman bır avukat bulun yannış bir ıfade aihm DAVA reddedılebilir boşanma davasının fotokobısı almak yasal hakkındır şikayet dilekçesini ılk olarak bir hakim bakar o kabul etmezse üst mahkeme 3 uye bakar eger oda kabul etmezse yasal yolların kapanır bu rezillik sadece TÜRKİYEDE var sebebı ıngılızlerın yahudılerın gızlı turkıyede aıle bırliği bıtırmek için tasarlanmiş bır TEZGAHTIR içten bir ülkeyı yıkma projesidir lutfen sakın olun şimdilik ıcra yoluyla görün AİHM CEZA ALMADIĞI SURECE BU İŞ DÜZELMEZ ıcra yoluyla aldın ertesi sene yıne ıcraya baş vuracaksın ve oylece gıder HALBUKI VERILMEDİĞİ TAKTIRDE POLIS ZORUYLA ALIN DESE BU DEVLET BU ÜLKEDE HİÇ BİR SORUN OLMAZ AMAÇ ÜLKEYİ BÖLMEK

Cevapla
musa güler 07 Temmuz 2015 - 21:10

Böyle rezillik olamaz AİHM gideceksin bu devlet neyin mücadelesini veriyor

Cevapla
erkan akıncı 17 Kasım 2015 - 00:13

Haklisiniz arkadaşlar Türkiyede adalet yok hep kadından yana sen nafaka yatırma hapis hep erkeklere ondan sonra cinayet oluyor olur tabi ne yapsın asgeri ücretle çalışan biriyim nafaka artması için dava açmış asgeri ücretle çalışan biriyim dedim beni dinlenme di nafaka yı 565 TL yaptı bide avukat ücreti sen ne yaparsan yap hırsızlık yap diyor resmen çocuk ğu gostermiyorlar adalet yok ben allaha havale ediyorum

Cevapla
ahmet 21 Kasım 2015 - 21:50

yeter artık yeter birileri bu saçmalığa dur demeli…ALLAH bu kanunları çıkartanların uygulayanların belasının versin ciğerleri cayır cayır yansın inşallah

Cevapla
Bir garip 16 Şubat 2016 - 08:51

Cinayetin nesini onayliyorsunuz. Kadin sadece eslerinizden olusmuyor. Annede bir kadın, bacilarinizda birer kadın. Onlar bu cinayete kurban gitse doğru olur mu? Onlara sen hak ettin boşandın diyebilir misiniz? Çok şaşırdım yorumlarınızı okuyunca.
Mağduruz diyorsunuzda boşanana kadar hiç akrabalardan yardım almadınız mı? Nasıl bosandiniz. Dayak mı attı kariniz. Aldattı mı ne yaptı? Boşanana kadar erkeklerin yaptığı yanına kâr kalıyor. Boşandıktan sonra kadinlarinmis. Bunu öğrenmiş oldum.

Cevapla
gökhan güngör 04 Mart 2016 - 13:44

ne yapalım kendi canımız olan çocuğumuzu göremiyoruz eşim evi terk etti kendisini darp ettiğimi söyleyen olay günü hafta sonu olduğu için karakola gitmediğini pazartesi günü gittiğinde izlerin kaybolduğunu ifade eden saçmalık dolu ve hayat düzenine aykırı bu dilekçesi ile kendisinden 6 ay uzaklaştırma kararı çıkarttırmış.çocuğumu göstermiyor ne yapalım cinayetmi işleyelim ayrıca 5 aylık hamile çocuğu aldırmak için ne yaptıysa aldıramadı ilaç içip çocuğu düşürmee çalışan bu kadının akli dengesi yerinde değildir 5 aylık bi çocuğu aldırmak cinayete teşebbüstür. ben diğer çocuğumu bu kadına nasıl emanet edebilirim ona zarar vermeyeceği ne malum.sayın yetkililer dayanacak gücüm kalmadı kanunlar resmen suça sürüklüyor bizi. artık yeter gerek avrupa insan hakları mahkemesine gerek uluslararası basına artık nereye müracat etmem gerekiyorsa ne yapmam gerekiyorsa yapacağım TÜRKİYE CUMHURİYETİ gibi laik bir ülkede bu rezilliğe bir son verilsin

Cevapla
Özcan keser 11 Nisan 2016 - 22:51

BEN 6 AYDIR ÇALIŞMIYORUM 3 AY ÖNCE ESIM BOSANMA DAVASI AÇTI MAHKEME DIREK 600,TL GECICI NAFAKA BAGLAMIS 60,TL DE ICRA KASA KIRA PARASI VE AYDA 2 KERE 2 SAAT KENDİ ÇOCUĞUMU GÖRMEYE 600,TL ETTİMİ HEPSİ 1310,TL NERDE KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ NAFAKA İSLAMDA SADECE 3 AY SONRASI ZİNHAR HARAM BİRDE MÜSLÜMANLIKTAN BAHSEDİYOR HÜKÜMET VE YÖNETİCİLER ASGERİ ÜCRET 1200,TL EEE BEN 1310 ,TL Yİ NADIL ÖDİCEM KİRA YEME İÇME ULAŞIM GİYİM ERKEKLERİ İDAM EDİN BUNDAN İYİ YANLIŞ KARARLAR TÜRK AİLE YAPISINI BİTİRME NOKTASINDA VE HATTA ÇOĞU ERKEKLER ÇIKAR YOL BULAMADIMI KATLİAM YAPIYOR BENCE BU ÖLEN KADIN ANNE BABA ÇOCUKLARIN VEBALİDE KATİLİDE BU KARARI VERENLERDİR,,,,

Cevapla
magdur baba 16 Temmuz 2016 - 08:48

sacmalamayin yaa ben hala çocuğumu göremiyorum. karşı taraf göstermiyor telefonlastirmiyor. 4 yaşındaki kızım bana diye yaniyor yazık. eşim o çocuğu benimle gorusturmuyor ya allahta onları babalarıyla sinasin inşallah. Fatma şahin in de bisey yaptığı yok bu konuda. kalkipta fatma sahini haber yapmayın bence burada.elimde birsürü belge var ama yinede göremiyorum.

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !