Anasayfa Haberler Artık rahat uyuyabilirim

Artık rahat uyuyabilirim

Yazar: Editör

Adana’da eşini bıçaklayan kocanın 6 günlük kaçışı son buldu. Kocasının yakalanmasıyla rahatlayan kadın, Aile Bakanı Şahin’in devreye girmesiyle koruma altına alınmıştı.

ADANA’da 23 Temmuz’da işkence gördüğü için evi terk edip boşanma davası açan eşi Sevda Kantekin’i (26) sokak ortasında bıçaklayarak kaçan Bilal Kantekin (34), olaydan 6 gün sonra saklandığı barakada yakalandı. Adana polisi, daha önce eşinin burnunu ısırarak kıran, üzerine sıcak su dolu çaydanlığı döküp haşlayan Bilal Kantekin’i yakalamak için özel ekip oluşturdu.

Şafak operasyonu

Cinayet Bürosu, Araştırma Bürosu ve Aranan Şahıslar Bürosu’nda görevli polislerden oluşan ekip, Bilal Kantekin’in gidebileceği adresleri tek tek araştırdı. Polis ekibi, Seyhan İlçesi Ova Mahallesi’nde bir tarladaki barakaya gece 03.00’te operasyon düzenledi. Bilal Kantekin, suç aleti olduğu sanılan bıçakla yakalandı. Kantekin’in evinde yapılan aramada da bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Bilal Kantekin polisteki ifadesinde “Ayrılmak istemiyordum. Çok sevdiğim için yaptım, pişmanım” dedi. Savcılıkta verdiği ifadesinde eşiyle aralarında şiddetli geçimsizlik olduğunu söyleyen Kantekin, “Yastık yüzünden tartışmıştık. Sonra özür dilemek için işyerine gittim. Bana silah çekti. Ayağıma sıktı. Ben de kendimi korumak için üzerimde taşıdığım bıçağı rastgele salladım” iddiasında bulundu. Bilal Kantekin, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından “Eşine karşı işkence ve yaralama” suçlarından tutuklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in girişimleriyle önceki akşam koruma altına alınan Sevda Kantekin, eşinin yakalandığını DHA ekibinden öğrendi. Kantekin, “En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Öldürülme korkusundan kurtuldum. Artık rahat uyuyabilirim” diye konuştu.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !