Anasayfa Haberler Aldatma Kalp Krizine Neden Oluyor

Aldatma Kalp Krizine Neden Oluyor

Yazar: Editör

Eşini aldatan erkeklerin kalp krizi yaşama ihtimallerinin daha fazla olduğu ortaya çıktı. Floransa Üniversitesi’nden bilim adamları “evlilik dışı ilişki”, “erkeklerde sadakatsizlik” gibi konuları içeren daha önce yapılmış birçok araştırmayı inceledi ve eşini aldatmanın erkeklerin sağlığını etkileyen stres ve suçluluk hissi yarattığı sonucuna vardı.

Aldatma Kalp Krizini Tetikliyor

Aldatma Kalp Krizini Tetikliyor

Araştırmaları inceleyen bilim adamları evlilik dışı ilişki yaşayan erkeklerin çoğunlukla ani kalp krizi sonucu öldüğünü gördü. “Journal of Sexual Medicine” dergisinin geçen ayki sayısında yer alan araştırmaya imza atan bilim adamları, evlilik dışı ilişkinin, metresin genellikle erkeğin eşinden daha genç olması ve ilişkinin aşırı alkol ya da yiyecek tüketildikten sonra yaşanması nedeniyle stresli olabileceğini belirtti.

Gizli ilişkinin tansiyonun yükselmesine ve kalp atışlarının hızlanmasına neden olabileceği, suçluluk hissinin yaratacağı psikolojik durumun da kalp damar hastalıkları riskini artırabileceği vurgulandı. Konuya ilişkin makale, Fransız Le Figaro gazetesinin internet sitesinde de yayımlandı.

BBC

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !