Anasayfa Boşanma Dilekçeleri Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Örneği

Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Örneği

Yazar: Editör

…….AİLE MAHKEMESİ  SAYIN HAKİMLİĞİNE

DAVACI                    :…….

VEKİLİ                      :…….

DAVALI                    :…….

KONUSU : Akıl hastalığı sebebiyle boşanma

AÇIKLAMALAR :

1-)Müvekkilimiz davalı ile 10 yıldan bu yana evlidir. Severek evlenen tarafların bu evliliklerinden Ali  ve Azra isimli iki de çocukları bulunmaktadır. Çiftin Evlilik Nüfus kaydı ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Sayfa No ve …….Kütük Sıra Numaradadırç

2-)Davalı yaklaşık 4 yıl önce akıl hastalığına yakalanmıştır. Müvekkilimiz ve ailesi davalıyı güçleri yettiğince tüm tedavi merkezlerine götürmüş, ancak hastalığın geçici olmadığı heyet raporları ile sabit hale gelmiştir.

3-)Davalı kendi işlerini göremez durumdadır. Ayrıca resmi işlemlerin yerine getirilmesi için de kendisine ablası  ……… vasi olarak tayin edilmiştir. Davalının bu durumu gerek müvekkilimizi, gerekse çocukları çok üzmesine karşın, artık evlilik birliğinin çekilmez hale geldiği, davalının yakınları tarafından da kabul edilmektedir.

4-)Davalının çocukları ile birlikte aynı evde yaşamaları da gerek tedavisi ve gerekse çocuklarının psikolojik durumu açısından sakınca arz etmektedir.

5-)Müvekkilimizin, akıl hastalığı doktor raporları ile de sabit olan davalı eşinden boşanmalarına karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL SEBEPLER : MK.m.131 ve diğer yasa maddeleri.

KANITLAR : Nüfus kaydı, tanıklar,doktor raporları, her türlü yasal kanıt.

CEVAP SÜRESİ : 10 gündür.

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenlerle tarafların boşanmalarına, küçük çocukların velayetinin davacı anneye verilmesine, yargılama giderlerinin karşı taraf yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ

Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Örneği Word Dosyası

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !